bir
müzik yazarı.

Heavy metal kanundur! Fakat bir enstrüman çalamıyor, vokal yapamıyorum. Bu sebeple ben de kelimeleri seçtim ve Headbang dergisinde 6 yıl boyunca yazdım. En son 2023’te yayınlanan Türkiye’de Ağır Müziğin Geçmişi kitabını yazdım.

Türkiye'de Ağır Müziğin Geçmişi

Internetten topladığım dijital arşivimi paylaşma isteği duyunca Nisan 2012 sırasında bir Facebook sayfası açtım. Arşiv fotoğraf, gazete kupürü ve konser afişleri/biletleri gibi malzemelerden oluşuyordu. Onları tarihlerine göre sıraladım ve bütün malzemeler Facebook’un o dönem en şaşalı dönemini yaşayan Timeline arayüzü üzerinde dizilince bir anda kullanışlı bir hale geldi. Sayfanın adı “Türkiye’de Ağır Müziğin Geçmişi” idi.

Uzun bir zaman sonra, 2019’da Twitter ve YouTube hesaplarını açarak ve podcast yayını başlatarak trans-medya bir projeye dönüştürdüm. İki yıl sonra, uzun yıllar süren tasarım ve geliştirme sürecinin ardından nihayet projenin web sitesini bitirdim. Ardından 2021 sonlarında bir Instagram hesabı da açıldı. Şimdi Şubat 2023’te, kitabı da yayınlanmış durumda.

Kitabı yazmaya 2021’de başladım ve şanslıydım ki yayıncıyı da kitabı yazmaya başladığım zaman bulabildim. Bunun için gerçekten şanslıydım. Karakarga Yayınları kitabın yayıncısı oldu ve Tolga Akyıldız’ın editörlüğünü üstlendiği müzikmentor serisine ikinci kitap olarak girdi. İki yılın sonunda yazmayı bitirdim ve kitabı yayınlatabildim. Müthiş bir heyecan!

Türkiye’de Ağır Müziğin Geçmişi, Türkiye’de geçen ve aktörlerinin genel olarak Türkiye’den müzisyenler olduğu bir müzik tarihi kitabı. Kitapta ayrıca dinleyiciler, fanzin üreticileri, konser organizatörleri, metal dükkanı sahipleri gibi diğer aktif unsurlar da bulunuyor.

Bu kadar yazdım.